دانلود اپلیکیشن لایوبوک

با توجه به دسترسی به هریک از مارکت های اندرویدی، اپلیکیشن لایوبوک را دانلود و نصب نمایید.

دانلود لایوبوک از کافه بازار دانلود لایوبوک از گوگل پلیدانلود لایوبوک از مایکتلایوبوک چهارخونه

اطلاعات تماس
خیابان سیزدهم – پلاک 26
ایران، تهران – ولنجک
info@livebook-app.com
021.22181728

۷ روش کاربردی برای آمادگی امتحانات نهایی ششم

آمادگی برای امتحانات نهایی ششم

۷ روش کاربردی برای آمادگی امتحانات نهایی ششم

این مقاله مخصوص سه تا گروه نوشته شده:

 • گروه اول: گروهی که برای امتحانات نهایی ششم آماده می‌شن.
 • گروه دوم: گروهی که تازه وارد پایه ششم شدن.
 • گروه سوم: گروهی که قراره سال آینده وارد پایه تحصیلی ششم بشن.

اعضای همه این گروه‌ها یک ویژگی مشترک دارن: دغدغه امتحانات نهایی ششم و آمادگی برای امتحانات نهایی ششم به عضو جدایی‌ناپذیری از زندگی‌شون تبدیل شده.

می‌دونین که پایه ششم سال سرنوشت‌سازی برای شماست. امتحانات نهایی ششم مثل پلی هستن که شما رو به مرحله جدیدی از زندگی تحصیلی هدایت می‌کنن. در حقیقت شما برای ورود به دوره جدید تحصیلی به برنامه‌ریزی برای امتحانات نهایی ششم نیاز دارین.

برای موفقیت در امتحانات نهایی ششم باید راه‌های کسب آمادگی برای امتحان نهایی ششم رو بلد باشین. البته یاد گرفتن این راه‌ها و استفاده نکردن از اون‌ها شبیه عالم بی‌عمل بودن یا زنبور بی‌عسل بودن آقای سعدیه. برای موفقیت در این مرحله به یادگرفتن روش‌ها و عمل کردن به اون‌ها نیاز دارید.

بیاین همراه هم راه‌های آمادگی برای امتحان نهایی ششم رو بخونیم و به هم قول بدیم که بهشون عمل کنیم. این‌طوری با پایه قوی‌تر و سطح علمی بالاتری وارد مرحله جدید می‌شیم.

روش اول آمادگی برای امتحانات نهایی ششم ؛ کتاب درسی رو قورت بدین

قبل از هرچیزی باید بیاین دعا کنیم که شب امتحانات نهایی ششم تصمیم به خوندن این مقاله نگرفته باشین. در اون صورت از من کاری ساخته نیست؛ فقط خدا می‌تونه، به دادتون برسه. چرا؟ الان بهتون می‌گم.

قرار شد برای موفقیت در امتحانات ششم کتاب درسی رو قورت بدین. می‌دونین که قورت دادن صفحات کتاب درسی توی یک شب غیرممکنه. واسه همین لازمه برای قورت دادن صفحات کتاب درسی برنامه‌ریزی بلندمدت داشته باشین.

حالا چرا کتاب درسی انقدر مهمه؟ چون کتاب درسی رو همه دانش‌آموزهای پایه ششم مطالعه کردن. طراح‌های امتحان هم سوال‌های امتحانی رو طوری مطرح می‌کنن که همه دانش‌آموزهایی که کتاب درسی ششم رو مطالعه کردن، بتونن بهشون جواب بدن.

وقتی همه مطالب کتاب درسی رو قورت دادین، یعنی کاملا یاد گرفتین، اون‌وقت نوبت مطالعه کتاب‌های کمک‌درسیه.

آمادگی برای شب امتحانات نهایی ششم


روش دوم آمادگی برای امتحانات نهایی ششم ؛ تمرین و تمرین و تمرین:

کتاب درسی رو قورت دادین؟ کتاب‌های کمک‌درسی رو هم مطالعه کردین؟ حالا وقتشه که با تمرین و تکرار هر مطلبی رو که خوندین توی مغزتون تثبیت کنین.

تا حالا شده سر جلسه امتحان حاضر بشین و روی یک سوال گیر کنین؟ سرتون رو به میز بکوبین و هی با خودتون بگین «این رو که خونده بودم، پس چرا جوابش رو یادم نمی‌آد»؟ خب تثبیت اطلاعات مانع از افتادن این اتفاق می‌شه.

اگه وقت زیادی دارین که چه بهتر؛ هر سوال و نمونه‌سوالی امتحانی پایه ششم که به دستتون رسید، حل کنین. اما اگه تا امتحان زمان زیادی نمونده، برای موفقیت در امتحانات نهایی ششم به این اولویت‌بندی توجه کنین:

 • اول: تمرین‌ها و نمونه سوال‌های کتاب درسی رو حل کنین.
 • دوم: نمونه سوال‌های امتحانی امتحانات نهایی ششم سال‌های قبل رو انجام بدین.
 • سوم: از سوال‌های کتاب‌های کمک‌درسی سوال‌هایی با سطح علمی آسون و متوسط رو انجام بدین.
 • چهارم: از سوال‌های کتاب‌های کمک‌درسی سوال‌هایی با سطح علمی دشوار رو انجام بدین.

این اولویت‌بندی بهتون کمک می‌کنه، با توجه به زمانی که دارین، برای شرکت در امتحانات نهایی ششم آماده بشین.

روش سوم ؛ حساب‌شده درس بخونین

سعی کنین، با توجه به جزوه‌ها و طبقه‌بندی کتاب‌های کمک‌درسی درس‌های مرتبط رو پشت سر هم مطالعه کنین. این روش آمادگی برای امتحانات نهایی ششم به طبقه‌بندی مطالب توی ذهنتون کمک می‌کنه.

طبقه‌بندی مطالب هم که می‌دونین؛ موفقیت در امتحانات نهایی ششم رو تضمین می‌کنه. برای مطالعه فصل‌های غیرمرتبط پیشنهاد می‌کنم، به بارم‌بندی امتحانی توجه کنین. با توجه به بارم‌بندی هرفصل می‌تونین، اولویت مطالعاتی تعیین کنین و برنامه‌ریزی حساب‌شده‌ای داشته باشین.

درس خواندن برای امتحانات نهایی ششم

روش چهارم آمادگی برای امتحانات نهایی ششم ؛ موقع خرید کتاب‌های کمک‌درسی چشماتون رو باز کنین!

کتاب‌های کمک‌درسی مناسب آمادگی برای امتحانات نهایی ششم با کتاب‌های کمک‌درسی نامناسب تفاوت دارن! برای انتخاب کتاب کمک‌درسی مناسب به این ویژگی‌ها توجه کنین:

 • کتاب کمک‌ درسی مناسب آمادگی برای امتحانات نهایی ششم درسنامه نداره یا درسنامه‌ای خلاصه و کم‌حجم داره.
 • درسنامه کتاب کمک‌ درسی مناسب برای امتحانات نهایی ششم مطالب درسی رو طبقه‌بندی کرده.
 • کتاب کمک‌درسی مناسب آزمون نهایی ششم کلی آزمون و مثال و نمونه سوال داره.
 • آزمون‌های کتاب کمک‌ درسی مناسب آمادگی برای امتحانات نهایی ششم هم سوال‌های تالیفی رو شامل می‌شن، هم سوال‌های غیرتالیفی رو.
 • آزمون‌های کتاب کمک‌درسی مناسب آمادگی برای امتحانات نهایی ششم از انواع تیپ‌های سوال تشکیل می‌شن.

کتاب کمک‌درسی مناسب آمادگی برای امتحانات نهایی ششم معمولا یه پاسخنامه تشریحی تپل داره. بررسی این پاسخنامه بهتون کمک می‌کنه تا متوجه نقاط ضعف و قوتتون بشین.

برای انتخاب کتاب کمک‌درسی مناسب آمادگی برای امتحانات نهایی ششم به سایت لیموک سر بزنین. توی این سایت همه کتاب‌های کمک‌درسی با جزئیات کامل بررسی شدن.

روش پنجم آمادگی برای امتحانات نهایی ششم ؛ بااحساس درس بخونین

یکی از راه‌های موفقیت در امتحانات نهایی ششم داشتن مطالعه فعالانه یا مطالعه پویاست. منظور از مطالعه فعالانه این نیست که موقع درس خوندن گیم یا فوتبال بازی کنین؛ اتفاقا برعکس: مطالعه فعالانه یعنی تا جایی که امکان داره، همه حواستون رو به درس خوندن بدین.

حتما درباره حواس پنج‌گانه بویایی، چشایی، بینایی، شنوایی و حس لامسه زیاد شنیدین. همون‌طور که می‌دونین، بو کردن و چشیدن کتاب‌ها توی موفقیت در امتحانات نهایی ششم تاثیر زیادی نداره. واسه همین از این دوتا حس صرف‌نظر می‌کنیم و می‌ریم سراغ بقیه حواس.

موفقیت در امتحانات نهایی ششم

موقع درس خوندن و آمادگی برای امتحانات نهایی ششم چه بخواهیم یا نه، حس بیناییمون درگیر می‌شه. بالاخره برای خوندن مطالب درسی نیاز داریم کلمات رو ببینیم دیگه! پس استفاده از این حس برای موفقیت در امتحانات نهایی ششم به آموزش دادن و آموزش دیدن نیازی نداره.

برای استفاده از حس شنوایی و آمادگی برای امتحانات نهایی ششم می‌تونین، بلند درس بخونین. درس خوندن با صدای بلند باعث می‌شه، هرچیزی رو که چشمتون می‌بینه، گوشتون هم بشنوه. این‌طوری یادگیری مطالب درسی براتون خیلی راحت‌تر می‌شه.

استفاده از حس لامسه برای موفقیت در امتحانات نهایی ششم به این معنی نیست که روی کتابتون دست بکشین. بغل کردن کتاب‌ها هم به آمادگی برای امتحانات نهایی ششم کمکی نمی‌کنه. پس باید چی کار کنیم؟ یادداشت‌برداری، خلاصه‌نویسی و حاشیه‌نویسی!

بیشتر بخوانید: ۱۰ روش یادگیری قدیمی دروس که هنوز کاربرد دارند [یادگیری سریع و آسان]

یادداشت‌برداری، خلاصه‌نویسی و حاشیه‌نویسی باعث می‌شن دست‌های شما هم توی یادگیری مشارکت کنن. به علاوه این یادداشت‌ها و خلاصه‌ها و حاشیه‌نویسی‌ها برای مرور مطالب قبل از امتحان به دردتون می‌خورن.

می‌تونین، مقاله‌های مرتبط با روش‌های یادداشت‌برداری، خلاصه‌نویسی و حاشیه‌نویسی توی سایت لیموک بخونین و به اون‌ها عمل کنین.

روش ششم آمادگی برای امتحانات نهایی ششم ؛ خوش‌خط، مرتبط و ریز به ریز بنویسین

وقتی سر جلسه امتحانات نهایی ششم حاضر شدین، به این نکته‌ها توجه داشته باشین:

 • با روان‌ترین و خواناترین خطی که در توانتون هست، جواب سوالات رو بنویسین. ممکنه جواب سوال رو درست نوشته باشین، اما دست‌خط شما قابل خوندن نباشه. دلتون نمی‌خواد که به خاطر بدبختی نمره از دست بدین؟
 • برای جواب دادن به سوال‌های تشریحی یک چرک‌نویس همراهتون داشته باشین. هر مطلبی رو که درمورد سوال به ذهنتون می‌رسه، روی چرک‌نویس یادداشت کنین. بعد مطالب رو به این ترتیب دسته‌بندی کنین:
 • موضوع اصلی
 • مقدمه
 • جزئیات سوال

فقط حواستون باشه، نیازی به توضیحات اضافه نیست. با همین ترتیب می‌تونین، جواب کامل و دندون‌شکنی به سوال‌های امتحانات نهایی ششم بدین.

 • موقع جواب دادن به سوال‌های فرمولی یادتون نره که جواب بدون فرمول و راه حل نمره کامل نمی‌گیره. پس بعد از نوشتن فرمول‌ها و راه حل‌های سوال‌های فرمولی روی چرک‌نویس، جواب رو با جزئیات کامل روی برگه امتحانی بنویسین.

هفتم: عجله نکنین!

تموم شدن سوال‌های امتحانات نهایی ششم به معنی تموم شدن امتحان نیست! بعد از این‌که به آخرین سوال امتحان نهایی ششم جواب دادین، برای تحویل دادن برگه امتحانی عجله نکنین. بعد از جواب دادن به آخرین سوال امتحانی تازه نوبت مرور سوال‌ها و جواب‌هاست.

برای مرور کردن سوال‌ها و جواب‌ها و آمادگی برای امتحانات نهایی ششم باید به چندتا نکته دقت کنین:

 • نکته اول: دقت کنین که جلو همه سوال‌ها یه چیزی نوشته شده باشه؛ یعنی جواب دادن به سوالی رو از قلم نیانداخته باشین.
 • نکته دوم: سوال‌ها رو بخونین و حجم جواب رو نسبت به سوال محاسبه کنین؛ طبیعتا یک جمله جواب مناسب یک سوال چند بخشی نیست.
 • نکته سوم: سوال‌ها رو بخونین و دقت کنین، چی ازتون خواسته! بعد جواب رو بخونین و مطمئن بشین، دقیقا همون چیزی رو نوشتین که سوال ازتون خواسته؛ نه بیش‌تر، نه کم‌تر.

سخن نهایی

خب تا اینجا سعی کردیم شما رو با روش‌های آمادگی برای امتحانات نهایی ششم آشنا کنیم. اگر شما از دسته دانش آموزانی هستید که به موقع برای درس خوندن اقدام کردین، مطمئن باشید که با عمل به موارد گفته شده نتیجه مورد قبولی رو خواهید گرفت!

اگر شما هم در این مرحله از زندگی تحصیلی خودتون هستید و یا این دوران رو پشت سرگذاشتید، خوشحال میشیم که نظرات و تجربیات خودتون رو برای ما و دانش آموزانی که امتحانات نهایی ششم پیش رو دارند به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر